Нагорода знайде свого «героя»: зв’язки та оборудки очільника патрульної поліції Донеччини, в кабінеті якого виявили гранату та понад тисячу набоїв

Вершинін Михайло Олександрович на своїй посаді з 2017 року і за цей не такий короткий час встиг зарекомендувати себе, як людина «чесна» і «непідкупна». Але чи так це є насправді?Давайте подивимося на цю ситуацію з об’єктивної сторони і вирішимо ким він є. І так почнемо по порядку.

Вершинін Михайло показує себе як патріот своєї країни і АТОшник, який воював на Сході нашої країни в батальйоні «Правий сектор», де нібито познайомився з керівником Департаменту Патрульній поліції України Євгенієм Жуковим, котрий його й призначив на цю посаду. Але як кажуть, в ті часи, керівниками патрульної поліції призначалися лише люди, які служили і були досить лояльні в «Правому секторі» і в кінцевому рахунку пролобійовані особисто одіозним екснардепом з Дніпропетровщини Березою Б.Ю. для впливу на політичну ситуацію в регіонах. Борислав Береза ​​людина далекоглядна і, напевно, розумів, що часи проявів беззаконня «Правого сектора» йдуть в минуле і йому потрібні свої люди для того, щоб прикривати свою протизаконну діяльність, а щойно створена патрульна поліція – це кращий варіант для цього. Ось і призначив Береза своїх людей на нові грошові місця (але про це пізніше). А вони вже показують свою лояльність до своїх патронатів і по суті нічим від них не відрізняються в розкраданні, рейдерстві і почуттям своєї безкарності.
Отже, в Донецьку область було призначено дві людини від Берези – Вершиніна Михайла і Малиша Олександра.

Михайло Вершинін
Олександр Малиш

До призначення на посаду Михайло Вершинін в Донецьку мав свій бізнес, а саме шиномонтаж-магазин «Шина-2000», який він успішно переоформив на своїх родичів і далі продовжує отримувати з нього прибуток через своїх знайомих. Як справжній патріот, контролює бізнес, який існує в «ДНР», справно платить там податки, тим самим фінансує тероризм та сепаратистів. Але при цьому він гордо всім розповідає, що він чесний патріот і непідкупна людина, а чи так це?

І так, візьмемо діяльність цього керівника за 2020 рік і проаналізуємо на скільки цей поліціянт вигідний Євгенію Жукову, що він продовжує тримати його на своїй посаді.

Для прикладу візьмемо дві ситуації, перша – справа про зґвалтування в Кагарлицькому відділенні поліції Київської області, де четверо співробітників поліції згвалтували жінку, як наслідок було розформовано весь підрозділ поліції і знято з посад все керівництво. Друга – співробітників Павлоградського відділу поліції Дніпропетровської області підозрюють у фальсифікації кримінальних проваджень заради статистики, залякуванні і тортурах, а також «кришуванні» і продажу наркотиків. Як підсумок, весь підрозділ Павлоградського відділу поліції було розформовано, керівництво знято і штат пройшов спеціальну перевірку і переатестацію.

А що мають загального ці ситуації, після яких знімали все керівництво і розформовували цілі підрозділи, запитаєте Ви, до діяльності «чесного» і «непідкупного» Вершиніна Михайла? А ось до чого: ще в липні місяці цього року в управлінні патрульної поліції в Маріуполі відбулися великі обшуки і затримання. Викрили командира взводу роти тактико-оперативного реагування «ТОР» (цей «спецпідрозділ» було створено особисто Вершиніним Михайлом, туди були особисто ним відібрані співробітники за їх досягнення і професіоналізм, і їх діяльність була під повним протекторатом особисто керівника поліції Вершиніна Михайла, який надалі прикривав всю їх протизаконну діяльність від початку і до кінця) двох його підлеглих і поліцейського з управління патрульної поліції в Донецькій області.

Банду маріупольських «перевертнів у погонах» очолював 26-річний інспектор взводу роти тактико-оперативного реагування (ТОР) Андрій Висоцький.

Андрій Висоцький

Інші учасники ОЗУ: командира взводу Степан Галалу, сержант Михайло Мирошник та 32-річний лейтенант В’ячеслав Горнов.

Їх звинувачують у «кришуванні» торгівлі наркотичними засобами, викраденні людей, перевищенні влади, вимаганні коштів та зберіганні зброї. Не поганий такий «букет», чи не так? За такі кримінальні проступки в минулому позбавлялися посад керівники і всі співробітники поліції, але це не про нашого «героя».

За результатами обшуків в патрульної поліції особисто в кабінеті нашого «героя» було вилучено понад 1500 патронів на автоматичну зброю та гранату.

Надалі Михайлу Вершиніну було оголошено про підозру за ч. 1 ст. 263 (придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу) ККУ і в подальшому судом він був відсторонений від займаної ним посади.

І ось після всіх цих протизаконних дій його підлеглих і його особисто, керівництво Департаменту патрульної поліції навіть не відсторонило від займаної посади (це зробив суд), а чому запитаєте Ви?

А тому що Вершинін Михайло, як Police Control Ukraine повідомило джерело у правоохоронних органах, «возить валізи з грошима», які він заробляє сидячи на посаді керівника патрульної поліції в Донецькій області на Київ. Через це він різко стає вигідним для свого керівництва. Джерело зазначає, що статті доходу Вершиніна різні:

  • «Кришування» вищевказаної роти «ТОР», яка займається продажем наркотиків, зброї і банальним рекетом.
  • «Кришування» вантажотранспортних перевезень по Донецькій області, встановлення реклами уздовж транспортних шляхів (білбордів), супроводу негабаритних вантажів. У цьому році на хабарі також був затриманий один з керівників патрульної поліції в м. Слов’янськ. Гроші призначались саме за погодження дозвільних документів на монтаж конструкцій для розміщення зовнішньої реклами.

За рік цей співробітник на зарплату патрульного поліцейського встиг купити катер, поміняти дві автівки і відбудувати будинок, а скільки ж тоді він «заносив» своєму безпосередньому керівнику Вершиніну Михайлу? Джерело у правоохоронних органах повідомляє, що «заносив» він половину грошей, отриманих злочинних шляхом. Отже, можна зрозуміти звідки ж беруться «валізи з грошима».

  • Також за інформацією джерела, Михайло Вершинін не гидував красти пальне, яке отримував підрозділ патрульної поліції. Він поставив свою людину, яка видавала талони на пальне патрульним і особисто керував його діяльність (внутрішній безпеці (працівникам моніторингу) навіть було заборонено заходити в кабінет цієї людини). Так, співробітникам поліції видавалося на одну зміну 20 літрів пального, якого катастрофічно не вистачало для чергування на 12 годин. Патрульні банально не могли виїхати на виїзд, бо не вистачало пального. Службові автівки просто стояли в гаражі патрульної поліції від нестачі пального.
Фото ілюстративне (ніч, коли Харків теж залишився без патрульних)

Тим часом, Вершинін за допомогою свого підлеглого й надалі продавав залишки зекономленого пального і заробляв з цього хороші гроші, частину з них «завозив» до Києва своїм патронатам, які за його щедрі «дари» продовжують його вигороджувати.

Так само, як повідомляє джерело, у Михайла є свої «ручні» екіпажі патрульних, які беруть хабарі за «закриття очей» на адміністративні та кримінальні правопорушення. Ці поліціянти користуються статусом недоторканних у відділі моніторингу патрульної поліції . За які ж такі заслуги ці «недоторканні» користуються внутрішньої протекцією? Ймовірно, що частину вони передають своєму начальнику, за що й стоять на дуже вигідних лініях і не бояться нікого в своїй «службі». Наприклад, одного з таких поліцейських в квітні місяці було затримано за хабар за «закриття очей» на виявлені ним, під час служби, наркотики. Хоча зовсім недавно цей поліцейський був нагороджений грамотами від імені саме Михайла і удостоєний подарунком у вигляді поїздки за кордон від імені керівництва патрульної поліції.

Ймовірно, для того, що бути в фаворі Михайлу потрібно займатися «кришуванням» наркотиків і торгувати зброєю, яке Михайло знає де взяти, тоді у співробітників будуть премії, грамоти і цінні подарунки.

Звідси напрошуються такі висновки: чи такий герой потрібен цьому місту? Таким ми насправді бачимо справжнє обличчя керівника патрульної поліції Вершиніна Михайла? Чи не замало зашкварів у його підлеглих? (зауважимо, що всі співробітники мали негласний внутрішній статус – недоторканних). У підсумку, варто тільки сподіватися на непідкупність системи судової влади, яка на даний момент розглядає справу про незаконний арсенал зброї, виявлений у нашого «героя». І на те, що Михайло на свої підпільні мільйони, прямо як справжній Корейко Олександр з роману Ільфа та Петрова «Золоте Теля», не зможе підкупити суддю, як він це робить зі своїм прямим керівництвом.

І все ж хочеться сподіватися, що в підсумку, нагорода знайде свого «героя»!

Дана стаття складається з інформації, надісланої до редакції від поінформованого джерела у правоохоронних органах. Редакція Police Control Ukraine НЕ може ні підтвердити, ні спростувати надані дані.

Залишити відповідь